neznámý autor
Platón
Mahátma Gándhí
Albert Einstein
Božena Němcová
Siddhártha Gautama (Buddha)
Jan Amos Komenský
Ralph Waldo Emerson
Marcus Aurelius
neznámý autor
Newsletter

Zaregistrujte Váš e-mail a budete vždy informování o všech novinkách na portálu Uspěšně.eu.

 

 

Úvod » Články » Adam - Co ve vás ještě spí?
Kniha volba v prodeji!
Co ve vás ještě spí?

Co ve vás ještě spí?

Adam

Pokud máte myšlenky na možnou válku, jadernou katastrofu, pokud vás je možné, že muslimové nechtěně špiní naše energie, romové jsou přítěží apod., musím vás zklamat, nejste probuzení, podstatná část z vás ještě spí, podvědomě se bojíte.
Zamyslete se, zda někdy neposloucháte přednášky, ve kterých přednášející tvrdí něco, co už zdálky je zvláštní:

„Existují dvě pravdy, pravda obecná a pravda osobní, což je lež.“

„Právníci, poslanci, úředníci jsou zlo. Neustále vás okrádají, lžou vám.“

„Meditujte, čistěte se, pracujte na sobě. Protože takto se čistí vše okolo a pak může přijít lepší systém. Zapomeňte na konec roku 2012, nic významného ani hrozného se nestane, to jsou řeči. Nicméně je možné, že roku 2013 nastane jaderná katastrofa.“

Pro naši mysl, vypadají tyto věty lákavě. Vždyť je říkají lidé, kteří dělají vlastní semináře, mluví tak dlouho, mluví tak, jak čtu v knihách, slyším na duchovních seminářích atd. To je sice pravda, ale tato tvrzení chce slyšet jen vaše ego, vaše mysl, která chce pořád ještě něco řešit, něčím se zaobírat.

Nicméně vaše duše, „to vyšší ve vás“ ví, že to jsou blbosti, že tím nemá cenu se zaobírat. Chce se zaobírat tím, co vám skutečně pomůže, pomůže ostatním.  Je to proto, že duše je přirozeně v systému Milosti, ale my jsme do teď byli v systému strachu. Milost je pro nás nový systém, ještě v něm nejsme zaběhnutí, a tak se často ještě necháme zlákat strachem.

Ale když si uvědomíme, co v nás způsobuje to, že takto přemýšlíme, čeho se bojíme, osvobodíme se. Proč bychom se báli, že muslimové zamoří Evropu, že Země bude zničena.

To víte, že jo, já se budu zaobírat koncem světa, když se mi na plotně pálí ryba.

Milost vs strach

Uvědomme si, že my se zajímáme o esoteriku, rozvoj, duchovní pravdy atd. Vůči mnoha lidem jsme probuzení (vědomější než oni) a můžeme jednoduše pomoci. Slovem, útěchou. To jak působí energie, které nyní přicházejí, působí i přes nás, abychom předávali dále. To je systém Milosti, systém Jednoty s ostatními. Pokud budeme v pochybách, nedůvěřovat sami sobě, můžeme se rovnou stáhnout, protože jenom tímto ublížíme mnohem více, než pomůžeme.

Nestarejte se o to, že je válka někde v Mugandě, když s tím stejně nic neuděláte. Starejte se o sebe. Tím pomůžete mnohem více lidem.

Nepotřebujeme za každým činem, každým rozhodnutím démony a ďábla.

Nepotřebujeme války, nepotřebujeme vzbuzovat nevraživost vůči muslimům a romům. My jsme. A to stačí.

Jakmile to přijmeme, jakmile se staneme, vše nám pomůže, abychom stejnou lásku vedli i tam, kde si spící myslí, že není

Pokud přemýšlíte o válce, o znečištění vaší energie, máte myšlenky nad tím, co bude, co se stane, zda to vyjde. Pak vás musím zklamat, to není probuzení, ale spánek. Iluze probuzení. Probuzený člověk je, když dokáže cítit lásku, konat lásku a MYSLET s láskou. Teprve potom pozná a může se nějak stavět k „hrozbám“, protože teprve tehdy je správně pochopí, teprve teď ví, jak správně na to.

To je systém Milosti, poznání, že protiklady se nevylučují.

Rozhodnutí

Jen se rozhodněte a nenechte se strachem zviklat. Jakmile se nějaký objeví, jakmile se zaměříte na něco, co nepřináší vývoj a lásku, ptejte se, proč a čeho se bojím. Když pochopíme čeho a proč se bojíme, strach ustoupí. Jakmile si uvědomíme, že jsme se na Zem narodili jako duše, abychom si něco prožili, strach ustoupí celkově.

Krůček po krůčku se vyvíjíme, poznáváme, žijeme. Můžeme dělat chyby, můžeme se zaleknout strachu a občas se vracet k systému strachu a utrpení, ale důležité je si to uvědomit, nevyčítat si to a procítit lásku.

Můžeme se zeptat, co by v této situaci asi udělal Bůh? A hlavně nezapomeňte, že nikdy nepoznáte, kdo je osvícený Mistr. Tak se k ostatním chovejte tak, jako by to mohl být kdokoli.

Věřte si, mějte se rádi, važte si toho, co máte. Mluvte s láskou, přemýšlejte, zda věty okolo vás vyvolávají lásku či strach. A pokud myslíte, že vyvolávají strach oprávněně, pak vězte, že můžete zakročit, pomoci, ale strach k tomu nepotřebujete. Jestliže bude meditovat na světový mír, aby nedošlo k utrpení mnoha lidí, aby lidé neumírali, posilujete myšlenku utrpení mnoha lidí a smrti.

Meditujte raději s láskou, aby všichni lidé byli šťastni, měli to, co přesně potřebují. Aby zažívali lásku a uznání. Protože teprve tehdy posilujete mír.

To je rozdíl mezi strachem a milostí.

Takže věřte si, mějte se rádi, važte si toho, co máte. Mluvte s láskou, přemýšlejte a konejte s láskou, protože takto přinášíte nebe na Zemi, už teď. A to je to, co se má stát. Akorát že se to děje právě teď.

Takže se rozhodněte, chcete být nešťastní, žít ve strachu a utrpení, nebo chcete být každým okamžikem šťastní? Je to jen na vás, protože štěstí je stavem mysli a mysli se přizpůsobuje život.

Rozhodněte se teď.

Souvisejici články

Otrokem dnešní doby

Otrokem dnešní doby - Jakub Trpiš

Rychle přečíst ranní zprávy, zkontrolovat emaily, FB a můžu jít. Ještě rychle zkontroluji všechny kapsy, jestli v nich je mobil. „Co kdyby mi někdo volal?“, říkám si.

Život je dar

Život je dar - Jakub Trpiš

Kolikrát denně si uvědomíme, že život je dar? Kolikrát denně si ho opravdu užijeme? Kolikrát denně nehledíme na ostatní a děláme to, co miluje? A kolikrát denně za to poděkujeme?

Pomoc

Pomoc - Marcel Skýva

Určitě jste se dostali do situace, kdy vám někdo nabídl pomoc, ale vy jste jí odmítli. Proč? Neboť vám to vaše ego nedovolilo. Řeklo vám, že vy to zvládnete a že pokud vám někdo pomůže, tak tím jenom ztratíte.

Souvisejici knihy

Veronika se rozhodla zemřít

Veronika se rozhodla zemřít - Paulo Coelho

Mladá Slovinka Veronika se z omrzelosti nad stále stejným životem i z pocitu vlastní zbytečnosti rozhodne spáchat sebevraždu. Ve svém dosavadním životě se vždy snažila dělat to, co od ní očekávali druzí, neměla odvahu naplnit svou vnitřní touhu a riskovat neúspěch. Teprve když se v sanatoriu pro duševně choré dozví po nezdařené sebevraždě, že má poškozené srdce a že pomalu umírá, probudí se v ní...

Cesta ke štěstí dnes, zítra a navždy

Cesta ke štěstí dnes, zítra a navždy - Kurt Tepperwein

V této knize se dozvíte velké tajemství týkající se štěstí a především to, jak štěstí funguje. Autor vás zasvětí do nejnovějších poznatků výzkumu štěstí a prozradí vám, jak rozvíjet svůj osobní talent k tomu, abyste štěstí dosáhli a stalo se tak součástí vašeho života. Nabízí řadu praktických cvičení a meditací s kontrolními otázkami, důležité tipy, test štěstí a zcela legální hazardní...

Prodavač snů

Prodavač snů - Augusto Cury

Je těžké vystoupit z kolotoče, na němž se vozí většina, odmítnout jistoty a vrátit původní význam pojmům jako štěstí, přátelství a láska. Jen ten, kdo se nebojí na chvíli ztratit, může znovu najít sám sebe. . . Brazilský bestseller plný hluboké lidské moudrosti a osobitého humoru.


Sdílejte na internetu!

 • Linkuj.cz!
 • Jaggni to!
 • MediaBlog.cz
 • TOPodkazy.cz
 • Bookmarky.cz
 • MojeLinky.sk
 • vybrali.sme.sk
 • Pozrisi.sk
 • Park.sk
 • del.icio.us
 • Digg
 • Facebook
 • Technorati
 • LinkedIn
 • Google Bookmarks

Hodnocení
návštěvníků:
100%

Ohodnottě prosím tento článek!


Kategorie: Duchovno      Motivace      Konstruktivní myšlení      Praktické schopnosti


Zobrazeno: 2139x    Publikováno: 18.12.2012

Komentáře k článku

Jméno: *
E-mail: *
Web:
Zpráva: *

Zadejte číslo: *

 
 
 
 
 
 
 
Všechna práva vyhrazena | © 2010 | Realizace DIXILO.cz