Tomáš Baťa
Tomáš Garrigue Masaryk
Zig Ziglar
Zig Ziglar
Marcus Aurelius
František Drtikol
Jan Werich
Leonardo da Vinci
Henry David Thoreau
Ralph Waldo Emerson
Newsletter

Zaregistrujte Váš e-mail a budete vždy informování o všech novinkách na portálu Uspěšně.eu.

 

 

Úvod » Články » Adam - Co ve vás ještě spí?
Kniha volba v prodeji!
Co ve vás ještě spí?

Co ve vás ještě spí?

Adam

Pokud máte myšlenky na možnou válku, jadernou katastrofu, pokud vás je možné, že muslimové nechtěně špiní naše energie, romové jsou přítěží apod., musím vás zklamat, nejste probuzení, podstatná část z vás ještě spí, podvědomě se bojíte.
Zamyslete se, zda někdy neposloucháte přednášky, ve kterých přednášející tvrdí něco, co už zdálky je zvláštní:

„Existují dvě pravdy, pravda obecná a pravda osobní, což je lež.“

„Právníci, poslanci, úředníci jsou zlo. Neustále vás okrádají, lžou vám.“

„Meditujte, čistěte se, pracujte na sobě. Protože takto se čistí vše okolo a pak může přijít lepší systém. Zapomeňte na konec roku 2012, nic významného ani hrozného se nestane, to jsou řeči. Nicméně je možné, že roku 2013 nastane jaderná katastrofa.“

Pro naši mysl, vypadají tyto věty lákavě. Vždyť je říkají lidé, kteří dělají vlastní semináře, mluví tak dlouho, mluví tak, jak čtu v knihách, slyším na duchovních seminářích atd. To je sice pravda, ale tato tvrzení chce slyšet jen vaše ego, vaše mysl, která chce pořád ještě něco řešit, něčím se zaobírat.

Nicméně vaše duše, „to vyšší ve vás“ ví, že to jsou blbosti, že tím nemá cenu se zaobírat. Chce se zaobírat tím, co vám skutečně pomůže, pomůže ostatním.  Je to proto, že duše je přirozeně v systému Milosti, ale my jsme do teď byli v systému strachu. Milost je pro nás nový systém, ještě v něm nejsme zaběhnutí, a tak se často ještě necháme zlákat strachem.

Ale když si uvědomíme, co v nás způsobuje to, že takto přemýšlíme, čeho se bojíme, osvobodíme se. Proč bychom se báli, že muslimové zamoří Evropu, že Země bude zničena.

To víte, že jo, já se budu zaobírat koncem světa, když se mi na plotně pálí ryba.

Milost vs strach

Uvědomme si, že my se zajímáme o esoteriku, rozvoj, duchovní pravdy atd. Vůči mnoha lidem jsme probuzení (vědomější než oni) a můžeme jednoduše pomoci. Slovem, útěchou. To jak působí energie, které nyní přicházejí, působí i přes nás, abychom předávali dále. To je systém Milosti, systém Jednoty s ostatními. Pokud budeme v pochybách, nedůvěřovat sami sobě, můžeme se rovnou stáhnout, protože jenom tímto ublížíme mnohem více, než pomůžeme.

Nestarejte se o to, že je válka někde v Mugandě, když s tím stejně nic neuděláte. Starejte se o sebe. Tím pomůžete mnohem více lidem.

Nepotřebujeme za každým činem, každým rozhodnutím démony a ďábla.

Nepotřebujeme války, nepotřebujeme vzbuzovat nevraživost vůči muslimům a romům. My jsme. A to stačí.

Jakmile to přijmeme, jakmile se staneme, vše nám pomůže, abychom stejnou lásku vedli i tam, kde si spící myslí, že není

Pokud přemýšlíte o válce, o znečištění vaší energie, máte myšlenky nad tím, co bude, co se stane, zda to vyjde. Pak vás musím zklamat, to není probuzení, ale spánek. Iluze probuzení. Probuzený člověk je, když dokáže cítit lásku, konat lásku a MYSLET s láskou. Teprve potom pozná a může se nějak stavět k „hrozbám“, protože teprve tehdy je správně pochopí, teprve teď ví, jak správně na to.

To je systém Milosti, poznání, že protiklady se nevylučují.

Rozhodnutí

Jen se rozhodněte a nenechte se strachem zviklat. Jakmile se nějaký objeví, jakmile se zaměříte na něco, co nepřináší vývoj a lásku, ptejte se, proč a čeho se bojím. Když pochopíme čeho a proč se bojíme, strach ustoupí. Jakmile si uvědomíme, že jsme se na Zem narodili jako duše, abychom si něco prožili, strach ustoupí celkově.

Krůček po krůčku se vyvíjíme, poznáváme, žijeme. Můžeme dělat chyby, můžeme se zaleknout strachu a občas se vracet k systému strachu a utrpení, ale důležité je si to uvědomit, nevyčítat si to a procítit lásku.

Můžeme se zeptat, co by v této situaci asi udělal Bůh? A hlavně nezapomeňte, že nikdy nepoznáte, kdo je osvícený Mistr. Tak se k ostatním chovejte tak, jako by to mohl být kdokoli.

Věřte si, mějte se rádi, važte si toho, co máte. Mluvte s láskou, přemýšlejte, zda věty okolo vás vyvolávají lásku či strach. A pokud myslíte, že vyvolávají strach oprávněně, pak vězte, že můžete zakročit, pomoci, ale strach k tomu nepotřebujete. Jestliže bude meditovat na světový mír, aby nedošlo k utrpení mnoha lidí, aby lidé neumírali, posilujete myšlenku utrpení mnoha lidí a smrti.

Meditujte raději s láskou, aby všichni lidé byli šťastni, měli to, co přesně potřebují. Aby zažívali lásku a uznání. Protože teprve tehdy posilujete mír.

To je rozdíl mezi strachem a milostí.

Takže věřte si, mějte se rádi, važte si toho, co máte. Mluvte s láskou, přemýšlejte a konejte s láskou, protože takto přinášíte nebe na Zemi, už teď. A to je to, co se má stát. Akorát že se to děje právě teď.

Takže se rozhodněte, chcete být nešťastní, žít ve strachu a utrpení, nebo chcete být každým okamžikem šťastní? Je to jen na vás, protože štěstí je stavem mysli a mysli se přizpůsobuje život.

Rozhodněte se teď.

Souvisejici články

Život je dar

Život je dar - Jakub Trpiš

Kolikrát denně si uvědomíme, že život je dar? Kolikrát denně si ho opravdu užijeme? Kolikrát denně nehledíme na ostatní a děláme to, co miluje? A kolikrát denně za to poděkujeme?

Sebepoznání

Sebepoznání - Pseudonym

Pokud se zabýváme esoterikou nebo vůbec prací na sobě, je velice důležité sebepoznání. Existuje pro to několik dobrých důvodů. Jedním důvodem je, že podle staré představy se Makrokosmos odráží v Mikrokosmu. Z mého pohledu je tomu tak: To, co se děje v měřítku velkém (ve společnosti, světě, přírodě), může člověk často prožívat sám v sobě.

Nový začátek

Nový začátek - Jakub Trpiš

Už jste si někdy řekli, že od zítra budete dělat něco jinak? Nebo jste si někdy řekli, že od zítra budete jiný člověk? Pomáhá to? Nebo jak to udělat, aby ke změně skutečně došlo?

Souvisejici knihy

Nejneobyčejnější tajemství (mluvená nahrávka)

Nejneobyčejnější tajemství (mluvená nahrávka) - Earl Nightingale

Jediná mluvená nahrávka, která kdy vůbec získala ohodnocení Zlatá deska. Původní nahrávka z roku 1956 s českým překladem Romana Hassmana. Earl Nightingale vysvětluje všeobecnou pravdu, že jsme to, na co myslíme. Pokud kupujete jednu audio nahrávku za rok, tak se ujistěte, že to bude tato. To nejlepší, co z oblasti motivace a osobního růstu vůbec kdy seženete.

Já to dokážu

Já to dokážu - Louise Hay

I když je tato kniha velmi stručná, přesto je nabitá informacemi a vy si ji můžete přečíst ve svém volném čase. Autorka bestsellerů Louise L. Hayová vás přesvědčí, že vy to dokážete, tedy že změníte a zlepšíte doslova každý aspekt svého života tím, že pochopíte a správně využijete techniku utvrzování se. Louise vysvětluje, že každá myšlenka, která vám proběhne hlavou, či každé slovo, které...

Jak se zbavit starostí a začít žít

Jak se zbavit starostí a začít žít - Dale Carnegie

Uznávaný autor bestselleru, ve kterém najdete trvalé rady, jak řešit situace, které vám působí starosti. Nabídne vám způsoby, jak si vypěstovat vyrovnaný duševní postoj k životu. Obsah knihy může změnit váš život. Jako ve všech knihách tohoto autora jsou i v této shrnuty a srozumitelně podány všechny důležité informace k danému tématu.


Sdílejte na internetu!

 • Linkuj.cz!
 • Jaggni to!
 • MediaBlog.cz
 • TOPodkazy.cz
 • Bookmarky.cz
 • MojeLinky.sk
 • vybrali.sme.sk
 • Pozrisi.sk
 • Park.sk
 • del.icio.us
 • Digg
 • Facebook
 • Technorati
 • LinkedIn
 • Google Bookmarks

Hodnocení
návštěvníků:
100%

Ohodnottě prosím tento článek!


Kategorie: Duchovno      Motivace      Konstruktivní myšlení      Praktické schopnosti


Zobrazeno: 2372x    Publikováno: 18.12.2012

Komentáře k článku

Jméno: *
E-mail: *
Web:
Zpráva: *

Zadejte číslo: *

 
 
 
 
 
 
 
Všechna práva vyhrazena | © 2010 | Realizace DIXILO.cz