neznámý autor
neznámý autor
Siddhártha Gautama (Buddha)
Henry David Thoreau
Confucius
Ralph Waldo Emerson
Karel Čapek
František Drtikol
Božena Němcová
Henry David Thoreau

 

 

Úvod » FAQ
Kniha volba v prodeji!

FAQ

1. Jak je zajištěna vámi deklarovaná nezávislost a serióznost informací na tomto portálu?

Portál si při testování prohlédlo několik odborníků na téma osobního rozvoje a shodli se na jeho nezávislosti a serióznosti. Hlavními důvody pro jejich rozhodnutí bylo:

2.Jaký je rozdíl mezi duchovnem a náboženstvím?

Dle našeho názoru je náboženství charakterizováno vírou v jeden konkrétní princip, kdežto duchovno je spíše víra v něco nadpřirozeného, co je rozumem špatně vysvětlitelné, ale pocitem to chápeme.

3.Proč jsme se informace publikované zde, nedozvěděl dříve?

Věříme, že všechno má svůj čas a že každý člověk podvědomě ignoruje určité informace do té doby, než je na ně připravený.

4. Připadá mi, že věnuje až moc velkou pozornost náboženství. Nejste náhodou odnož nějaké církve?

Jako celek se nehlásíme k žádnému náboženskému vyznání (jednotlivci našeho týmu mohou zastávat osobní názory, jaké chtějí). Uvádíme zde všechny zdroje,  které mohou sloužit k osobnímu růstu a myslíme si, že náboženství takovéto informace poskytuje. Nicméně se distancujeme od jakékoliv snahy prosazovat názor, že to je jediný způsob, jak osobního růstu dosáhnout. Každý má svůj způsob a proto, aby si u nás mohl vybrat, tak máme v nabídce různé knihy a články.

5. Jak se dá rychle zbohatnout?

Věnujte se osobnímu růstu. Intenzivně na sobě pracujte. Zvyšte svoji cenu.  Žádná konkrétní rada neexistuje. Kdyby ano, nepotřebovali bychom tento portál.

6. Nemám rád informace ze „scifi“ teorií typu Tajemství, apod., nezajímám se o duchovno. Přesto chápu, že pro úspěšný život na sobě musím neustále pracovat. Je pro mě na našem portálu něco hodnotného?

Věříme, že ano. Někteří naši redaktoři mají stejný názor jako vy. Proto tento projekt vznikl - abychom syntetizovali informace o tom, jak dělat věci úspěšně ze všech možných zdrojů, tak aby byly srozumitelné, co možná nejširšímu spektru lidí. Pro pragmatické lidi jako jste vy, je určena zejména Kategorie Praktické dovednosti a z části také Konstruktivní myšlení.

7. Jak byste vysvětlili pojem duchovní realista?

Je to člověk, který je nohama pevně na zemi a zná své možnosti. Dokáže analyticky uvažovat a přitom si uvědomuje, že ve světě existuje i něco víc, než to co dokážeme vidět vlastníma očima a vysvětlit pouze rozumem. Je to napůl idealista a na půl realista více zde.

8. Jakým způsobem jsou vaše informace ověřené?

Naše informace jsou ověřené praxí. Knihy jsme četli. I když nemůžeme říct, že se vším v jejich obsahu souhlasíme, všechny uvedené knihy z většiny obsahují informace, které nám, jednotlivcům týmu, pomohly něco vyřešit. Články jsou psány úspěšnými lidmi, kteří to, o čem píší, ověřili sami na sobě.

9. Podle čeho vybíráte doporučené knihy?

Podle svého nejlepšího svědomí. Nejsou zde všechny knihy, které známe, ale ty nejlepší z našeho úhlu pohledu. Pokud víte o knize, která by zde měla být a není, tak nás prosím kontaktujte.

 
 
 
 
 
 
Všechna práva vyhrazena | © 2010 | Realizace DIXILO.cz