neznámý autor
Osho
Zig Ziglar
Henry David Thoreau
Albert Einstein
Leonardo da Vinci
Confucius
Zig Ziglar
Henry Ford
Karel Čapek

 

 

Úvod » O projektu » Rozdělení do kategorií
Kniha volba v prodeji!

Rozdělení do kategorií

Knihy a články

Informace uvedené na našich stránkách jsou rozděleny do dvou základních skupin – knihy a články. Obsahem se tyto knihy a články zásadně neliší. Rozdíl je v tom, že články jsou "zadarmo", jsou krátké, můžete je využít teď hned. Knihy jsou obsáhlejší, musíte si je zakoupit, nicméně jsou v nich ucelenější informace a můžete si do nich dělat vlastní poznámky, atd.

Čtyři kategorie

Duchovno

Kategorie je určena doslova pro rozvoj vaší duše.  Knihy a články zaměřené na duchovno obsahují informace o tom, jak funguje svět, úloze jedince ve společnosti, vývoji společnosti, současných společenských problémech, atd. Nejsou to vyloženě praktické informace, nicméně je nezbytné se v této oblasti vzdělávat. Tvoří totiž základ našeho chápání světa. Stejně jako jste se v určitém věku naučili chodit, číst, psát, atd., je pro váš další rozvoj žádoucí pochopit, jak náš svět funguje. Samozřejmě se nejedná o dogmatické vysvětlení a najdete zde informace z různých zdrojů od Bible až po nejnovější filozofické a vědecké směry. můžete si zvolit si směr, který je vám nejbližší. Jestli tomu, co tyto knihy popisují, budete říkat, bůh, vyšší inteligence, kolektivní vědomí, podvědomí, intuice nebo jakkoliv jinak, záleží na vás.

Motivace

Myslíte si, že všichni ostatní mají štěstí a jsou úspěšní a vy ne? Jste moc staří? Nejste dostatečně inteligentní? Pokud nevíte, proč máte něco dělat, proč byste to dělali? Základní problém většiny lidí je, že vědí, co mají dělat, jen nemají ten správný důvod to dělat. Potřebujete „nakopnout“? Knížky a články této kategorie vám v tom pomohou.

Konstruktivní myšlení

Pokud jste spíše praktický typ člověka a namísto informací o duchovnu a motivaci žádáte konkrétní informace o tom, jak správně myslet a jak zrychlit osobní rozvoj, tak si určitě vybere v této kategorii. Asi se budete divit, ale 90% lidí má problémy myslet konstruktivně. Pokud se chcete zařadit mezi těch zbývajících 10%, budete potřebovat tyto informace.

Praktické dovednosti

Jou zde uvedeny kontrétní metody a způsoby, jak něco dělat úspěšně. Je zde mnoho témat od vztahů, přes peníze a zdraví až po obchodní a prezentační dovednosti. 

Co se týče knih a článků, tak většina z nich se zaměřením nachází někde ve čterci, jehož vrcholy jsou duchovno , motivace, konstruktivní myšlení a praktické dovednosti. To znamená, že některé knihy a články jsou zařazeny do více kategorií.

U každé knihy je dále uvedena náročnost, zda je vhodná pro idealistu/realistu a dopručená cena vydavatelství.

 
 
 
 
 
 
Všechna práva vyhrazena | © 2010 | Realizace DIXILO.cz