Winston Churchill
neznámý autor
Tomáš Garrigue Masaryk
neznámý autor
Tomáš Garrigue Masaryk
Joseph Campbell
Platón
neznámý autor
Henry David Thoreau
neznámý autor

 

 

Úvod » Aktuality
Kniha volba v prodeji!

Aktuality, stránka 4

15.03.2013 - Zvládat každodenní pracovní vypětí není snadné. Zde jsou čtyři tipy, jak přežít v práci.

06.03.2013 - Debata z Jednoho světa: Lidská práva utopená v ropě. Více zde

25.02.2013 - Pracujete často doma u počítače? Určitě vás bude zajímat pár typů, jak udělat stejnou práci za daleko méně času (a hlavně, jak se cítit lépe). Více se dozvíte v tomto článku.

21.02.2013 - "Žádám to nejlepší - dávám to nejlepší." Zkuste dnes udělat věc, kterou běžně děláte průměrně ("jen, aby se neřeklo"), tak nejlépe, jak to umíte.

17.02.2013 - Nevěřím v boha. Věřím v lásku. Nevěřím v boha trestajícího za něco, čemu sám nerozumím, věřím v boha odpouštějícího a milosrdného. Nevěřím v boha, který mě zapudí za to, jak mě stvořil, ale v boha, který mě miluje pro to, co jsem. Nevěřím v dědu na mráčku, věřím v božství. Nevěřím v boha, věřím v ideu, věřím v naději, věřím, že zítra opět vstanu.

11.02.2013 - Kdysi vysmívaná celostní medicína bude uznána, posvětil ji ministr zdravotnictví. Bude tak na stejné úrovni jako třeba chirurgie. Pokračování

11.02.2013 - V dřevěné osadě u vsi Kuňkovce na polsko-ukrajinských hranicích se děti města učí sekat dříví, topit v kamnech a postarat se o jídlo - věci, které už dávno zapomněly nebo vůbec nezažily. Mladí odložili mobily i počítače a v kulisách malé středověké vesnice s názvem Fantasy začínají od nuly. Pokračování

02.02.2013 - Na stránkách Centrum změn můžete najít kvalitní články, inspirativní myšlenky nebo se přihlásit na některý z jejich online seminářů.

31.01.2013 - Krátký animovaný film o tom, jak se člověk (vrchol evoluce) chová ke svému okolí. Vřele doporučujeme.

30.01.2013 - Recyklace oblečení? Ve Švédsku je to možné. Rozšíří se i do zbytku světa?

23.01.2013 - Úsměv, smích a radost způsobují nejen dobrý pocit, ale příznivě působí na naše svaly, metabolismus hormonů, který ovlivňuje celé fungování těla a rozšiřuje schopnosti naší mysli. Je to ta nejlepší medicína na špatnou náladu, pocit znudění, samoty a také jako prevence i léčba na většinu našich nemocí. Nelze se předávkovat, nemá negativní vedlejší účinky a není spojen s 30-ti korunovým poplatkem. Doporučujeme užívat v co největším míře.

21.01.2013 - V sobotu 26.1.2013 se koná setkání Vstříc novým pohledům v pražské kavárně Krásný ztráty, jehož součástí budou přednášky na téma fair trade, ekologického stavitelství, významu daru, a osobní změny. Na tuto přednášku tématem navazuje seminář Vstříc novému životu, který vede Dagmar Bradávková a Jakub Trpiš a uskuteční se o den později.

18.01.2013 - Stvořitel.cz - zajímavý web, kde jsou mimo jiné videa s Jaroslavem Duškem a Eckhartem Tollem.

16.01.2013 - Ročně se vyhodí až dvě miliardy tun jídla. Proč to tak je a co se s tím dá dělat?

15.01.2013 - Dnes jsem potkal svého kamaráda, který teď byl několik měsíců na nemocenské. Důvodem byl nádor v žaludku. Když jsme se o tom spolu bavili, tak mi popsal, jak se to dozvěděl, jak se připravoval na operaci, i to, jak dvakrát podstoupil preventivní pooperační chemoterapii: „Když procházíš tou onkologií a vidíš po chodbách ty holohlavé lidi a mezi nimi děti, je to něco úplně jiného, než ve filmu nebo knize. Sama chemoterapie je dost náročná. Málem jsem nedošel do auta. Celý den mi pak bylo hrozně špatně.“
Pak své vyprávění zakončil slovy: „Víš, já jsem nikdy v životě neměl z ničeho strach. Nemyslím, když se něčeho polekáš, ale opravdový strach. Když mi doktor řekl, že to nejsou vředy ,ale rakovina, tak jsem ho poprvé zažil. Myslel jsem na své děti a manželku a bál jsem se, že ze umřu a oni zůstanou sami. Přes noc jsem úplně přehodnotil svoje priority. Přestal jsem se vztekat nad ostatními, začal normálně jíst, ale hlavně jsem se naučil naslouchat svému tělu.“

11.01.2013 - Přejeme vám pevnou ruku a radost v srdci při vhazování lístku do volební urny.

10.01.2013 - Náš život je jen odrazem našeho vnitřního světa. Chceme-li něco změnit, musíme začít zevnitř.

30.12.2012 - Člověk nemá možnost dosáhnout vysvobození, možnost osvícení, protože neexistuje věc, která by ho svazovala. A to je osvícení.

21.12.2012 - Nová povídka Jakuba Trpiše s názvem Sám.

22.12.2012 - To jak se lidé kolem nás chovají, závisí především na nás, protože to jak je vidíme, jim udáváme směr, jakým se mají chovat. Dejme jim volbu se chovat podle sebe a budeme opravdu překvapeni.

 
 
 
 
 
 
Všechna práva vyhrazena | © 2010 | Realizace DIXILO.cz