Leonardo da Vinci
Confucius
František Drtikol
Mahátma Gándhí
Confucius
Confucius
Osho
Henry Ford
Joseph Campbell
Mahátma Gándhí
Newsletter

Zaregistrujte Váš e-mail a budete vždy informování o všech novinkách na portálu Uspěšně.eu.

 

 

Úvod » Knihy » Michaela Peterková - Kurz dobré nálady
Kniha volba v prodeji!
Kurz dobré nálady

Kurz dobré nálady

Michaela Peterková

Mizerná nálada, „depka“, deprese. Snad každý ví, o čem je řeč, čím dál víc lidí však emoční výkyvy zvládá obtížně. Trvá-li pokles nálady, nezájem o cokoli, únava a skleslost příliš dlouho nebo k němu dochází pravidelně a ve větší intenzitě, je na čase s tím něco dělat. Pomoci může i tato kniha. 14denní knižní kurz dobré nálady je pokračováním série tréninků duševního zdraví a zaměřuje se tentokrát na depresivní pocity a skleslost. Odlehčenou formou nabízí autorka poznatky z bohaté terapeutické praxe, vyzývá čtenáře k práci na sobě a poskytuje mu k tomu vhodné postupy, tipy a podněty. Kurz vychází z kognitivně-behaviorální terapie.

Hodnocení: 80%


Kurz je rozdělen do 14 částí, „DNŮ“, které směřují čtenáře k hlubšímu sebepoznání, poskytují mu cenné informace a dávají mu příležitost osvojit si postupy ke zvládání emočních výkyvů, nalezení a udržování citové rovnováhy.

PhDr. Michaela Peterková je psycholožka se soukromou psychodiagnostickou, poradenskou a hypnoterapeutickou praxí, zabývá se tvorbou testovacích a výukových počítačových programů. Je autorkou knih Kurz duševní rovnováhy (Portál, 2014) a Kurz zdravého sebevědomí (2015).

Recenze

Žijeme v době, kdy je nesmírně těžké udržet si zdravý rozum. Podle výzkumů Karlovy univerzity trpí každý třetí Čech v produktivním věku depresemi. Pokud jste tedy duševně zdraví a nic nechybí, pogratulujte si – máte obrovské štěstí. Přesto nejspíš víte, o čem je řeč, protože někoho, kdo trpí depresemi, znáte.

Příznaky deprese

Deprese není krátkodobý problém v podobě špatné nálady, kterou občas zažije každý. Pokud máte špatnou náladu, jednoho krásného dne jste se vzbudili a najednou bylo vše pryč, netrpíte depresemi. Až pokud se vám dlouhodobě nedaří s tím něco dělat, můžeme hovořit o začínající depresi. Klasickými příznaky jsou dlouhotrvající poruchy spánku, nechuť k sexu či ke svým koníčkům, nedostatek sebevědomí a vztahové problémy. Člověk se stává apatický k okolnímu dění a řeší věci, které mohou přijít ostatním úsměvné. Když má někdo zlomenou nohu, většina lidí pochopí, že nemůže chodit do práce. Deprese jsou o dost záludnější. Prostě ležíte v posteli, víte, že musíte jít do práce, jinak bude zle, ale nedokážete to. Prostě to nejde. Výjimečné nejsou ani myšlenky na sebevraždu.

Jak se dá deprese zvládnout?

Nejčastějším způsobem řešení je návštěva psychologa. Dnes naštěstí žijeme v jiné době. Na člověka, který trpí nějakou formou duševních problémů, už se nenahlíží skrze prsty. Psycholog může během pravidelných sezení vyléčit většinu lehkých forem deprese. Důležité je si uvědomit, že to je běh na dlouhou trať. Neexistují zde žádné kouzelné formulky nebo zázračné metody vyléčení. Může se také stát, že začnete docházet k psychiatrovi a brát antidepresiva.

Lehčí formy deprese lze zvládnout i bez psychologa. Na internetu jsou dnes celé stránky, které se této problematice věnují. Naleznete zde spoustu užitečných informací a disciplinovaný člověk, který se chce uzdravit, má tak relativně vysokou šanci, že se mu to podaří. Jsou zde ovšem dvě velká ale:

1)      Ne všechny informace na internetu jsou pravdivé

2)      Většinou se nejedná o ucelený program, jen o dílčí poznatky

Existuje zde ještě možnost pořídit si odbornou publikaci, která s počínající depresí nebo její lehčí formou může pomoci. Kniha Kurz dobré nálady od Michaely Peterkové je jednou z nich. Nebudu tady tvrdit, že se jedná o zaručeně nejlepší nebo nejrychlejší metodu zvládnutí deprese. O to tady vůbec nejde. Jde o to, že kniha funguje. Poskytuje člověku základní informace o depresi, jejích příznacích, pomáhá mu zjistit příčiny a učí ho, jak se sebou lépe pracovat. Jedná se vlastně o kurz rozdělený do 14 dní, během kterých člověk plní nejrůznější úkoly, pracuje s time managementem a se svými pocity. Nespornou výhodou této publikace je fakt, že je krátká, psaná jednoduše a cítíte se při práci s ní dobře.

Závěr

Tato kniha může pomoct při počátcích deprese nebo při zvládání jejích lehčích forem. Je psaná odborníkem formou 14 denního kurzu, který člověka vede tím správným směrem, aby se s depresí sám vyrovnal. Stojí ovšem za přečtení i pro všechny ostatní. Může vám totiž pomoci při práci s vašimi pocity, či stanovováním priorit, abyste se cítili šťastnější. Kniha vyšla v nakladatelství Portál v roce 2016.


Souvisejici články

Jak být šťastný?

Jak být šťastný? - Jakub Trpiš

Můžeme žít naplněný život. Tím nemyslím dosáhnout nirvány, osvícení nebo něčeho nadpozemského, ale to, že se cítíme většinu dne spokojení. Přesto, že to je naší přirozeností a jsme „postavení“ tak, abychom byli šťastní, v dnešní společnosti a době je to velkou výzvou.

Recenze knihy: Kurz duševní rovnováhy

Recenze knihy: Kurz duševní rovnováhy - Jakub Trpiš

Vyhoďte všechen Neurol! Přichází řešení Vašich duševních potíží! Tadááá! Vyřešíme všechny Vaše problémy do 14 dnů! Naštěstí takhle úvod do knihy, která si dělá ambice vyřešit lehké formy neurotických poruch bez prášků a psychologů, nevypadá. A jak teda? A hlavně - dokáže pomoct?

Čtyři dohody - Jaroslav Dušek

Čtyři dohody - Jaroslav Dušek - Jakub Trpiš

Měl jsem to štěstí a dostal jsem se na dlouhou dobu dopředu vyprodávané představení Jaroslava Duška s názvem Čtyři dohody. Slyšel jsem na toto představení samou chválu. Jeho krátká recenze je uvedena v následujícím článku.

Souvisejici knihy

Vrcholy a údolí

Vrcholy a údolí - Spencer Johnson

Podobenství plné laskavého pochopení a moudrosti vypráví příběh mladého muže z údolí, který dlouhá léta toužebně hledí k okolním vrcholkům. Jednou překoná malomyslnost a strach, vypraví se nahoru a tam potká starého muže. Toto setkání navždy změní celý jeho život.

Tajemství plánu vašeho života

Tajemství plánu vašeho života - Ruediger Schache

Autor se nám snaží objasnit význam lidské duše a to, jak poznáme své individuální místo v životě. Každý člověk má svůj životní úkol. Co pro někoho znamená splnění všech přání, jiného nechává zcela chladným. To, jestli jsme schopni prožívat štěstí, lásku a naplnění a uvědomit si smysl svého bytí, závisí na tom, zda se řídíme plánem své duše. A tento plán je pro každého z nás jiný.

Kurz zdravého sebevědomí

Kurz zdravého sebevědomí - Michaela Peterková

Nízké sebevědomí je trochu, jako když nás tlačí boty. Žít se s tím dá, ale příjemné to není. Proč zbytečně strádat a do nekonečna o sobě pochybovat, když to jde změnit. Čtrnáctidenní knižní kurz zdravého sebevědomí je pokračováním série tréninků duševního zdraví a zaměřuje se na nedostatečný pocit vlastní hodnoty a nízké sebevědomí. Odlehčenou formou nabízí autorka poznatky z bohaté...

Sdílejte na internetu!

 • Linkuj.cz!
 • Jaggni to!
 • MediaBlog.cz
 • TOPodkazy.cz
 • Bookmarky.cz
 • MojeLinky.sk
 • vybrali.sme.sk
 • Pozrisi.sk
 • Park.sk
 • del.icio.us
 • Digg
 • Facebook
 • Technorati
 • LinkedIn
 • Google Bookmarks

Hodnocení
návštěvníků:
90%

Ohodnottě prosím tuto knihu!


Doporučená cena: 249,- Kč     Nakladatelství:     Portál


Náročnost: Lehké         | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 |       Těžké
Pohled: Idealista     | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 |       Realista


Kategorie: Praktické schopnosti      Konstruktivní myšlení


Zobrazeno: 2040x    Publikováno:29.03.2016Komentáře ke knize

Jméno: *
E-mail: *
Web:
Zpráva: *

Zajdete číslo: *

 
 
 
 
 
 
 
Všechna práva vyhrazena | © 2010 | Realizace DIXILO.cz