Henry Ford
Karel Čapek
Ralph Waldo Emerson
neznámý autor
Theodore Roosevelt
Joseph Campbell
Mahátma Gándhí
František Drtikol
neznámý autor
František Drtikol

 

 

Úvod » O projektu » Poděkování
Kniha volba v prodeji!

Poděkování

Od chvíle, kdy mě poprvé napadlo (Vánoce 2009), že vytvořím web, kde se lidé mohou inspirovat a věnovat svému osobnímu a duchovnímu růstu, až do ostrého spuštění projeku (7.6.2010), uplynolo půl roku. Za tu dobu se z  "naškrábaných" náčrtků na kousku A4 vyvinuly stránky, na které se teď díváte. Z počátku jsme vůbec netušili, co všechno bude projekt obnášet, ale pustili jsme se do toho. Často vtipkuju, když říkám, že: "Kdybych věděl, kolik prácě mě to bude stát, vůbec bych do toho nešel!".

Na projektu se za toho půl roku zůčastnilo několik lidí a těm "nejdůležitějších" chci touto cestou poděkovat:

Pavel Szabo stál u samého vzniku projektu. Už od doby, kdy mě tato myšlenka napadla, jsem těžil z jeho zkušeností ve webdesignu. Pomáhal mi s výběrem hostingu, počáteční přípravou projektu a jeho celou programátroskou realizaci prováděl sám ve volném čase a zadarmo. Bylo vždy jednoduché si při kouření vodní dýmky říct, jak bude web úžasný a jaké skvělé funkce bude obsahovat. Pak tu ale musel být někdo, kdo to naprogramuje. Naštěstí jsem měl Pavla, který se toho chopil a troufám si tvrdit, že nebýt něj, tak projekt nevznikne, anebo by se zařadil mezi množství různých blogů a napůl dodělaných stránek.

Celou grafiku, jak ji tady vidíte, vytvořil Filip Beneš. 70% úspěchu webu tvoří kvalitní grafické zpracování a podle většiny ohlasů se grafické zpracování ÚSPĚŠNĚ.EU povedlo. O tvorbu našeho desingu mělo zájem více grafiků, ale jediný Filip pochopil, co chceme. Filip je naštěstí typ grafika, který má svůj vlastní názor a díky jeho práci (a tvrdohlavosti) je grafika neotřelá a věříme, že jen tak nezestárne.

Děkuji také šéfredaktorovi serveru ColourPlanet, Honzovi Försterovi, který mě uvedl do problematiky zpravodajských portálů a autorksých práv. Díky Honzovi se můžeme vyhnout mnoha začátečnických chybám. Logo vytvořil Jan Gřoňka ze společnosti NATIO Solutions bez nároku na odměnu. Mnoho cenných rad a tipů jsem získal od svého nejlepšího kamaráda Jakuba Kočnara.

V poslední fázi projektu nám pomohlo několik testerů, kteří celý web "projížděli", hledali chyby, psali komentáře, hodnotili knihy a články a psali své návrhy na vylepšení. Z těchto lidí chci jmenovitě uvézt Vincenta Hendrycha, Adama a Mirka Šubrta. Adam a Mirek také napsali vlastní články a pracují na dalších. Nakonec chci ještě poděkovat Adamovi za tom, že mi výrazaně pomohl s textem u autorů a s citáty.

Lidí, kteří se na tvorbě webu podílelo, je daleko více. Omlouvám se, pokud jsem někoho vynechal.

Stálo nás to mnoho úsilí, ale tím to všechno teprve začíná. Čeká nás mnoho práce udržet portál neustále aktuální a a při zvyšování jeho kvality.

Za tým ÚSPĚŠNĚ.EU Jakub Trpiš

 
 
 
 
 
 
Všechna práva vyhrazena | © 2010 | Realizace DIXILO.cz